تور روسیه

سفر به سرزمین عجایب!

تور روسیه (مسکو و سن پترزبورگ)

حتی اگر خیلی هم اهل سفر نباشید، حتما از تور مسکو و تور سن پترزبورگ چیزهایی به گوش‌تان خورده یا تصاویرش چشم‌تان را گرفته است. روسیه، که اسمش را معمولا در خبرهای سیاسی و نظامی می‌شنویم و با چهره سرد پوتین و سرمای سیبری تصورش می‌کنیم، چنان سرزمین افسانه‌ای و شگفت‌انگیزی است که امکان ندارد کسی به آن سفر کند؛ و عاشق ساختمان‌های رنگارنگ، گنبدهای پیازی‌شکل، پارک‌های سرسبز، قصرهای باشکوه و رنگ‌آمیزی بی‌نظیر میدان‌ها و خیابان‌هایش نشود.

روسیه را از لحاظ معماری و طبیعتش می‌توان سرزمین قصه‌های شاه‌پریان نامید. کلیساها و ساختمان‌ها انگار از بستنی و شکلات ساخته شده‌اند، کشتی‌ها و قایق‌های شناور روی رودخانه‌ها مثل نگین‌هایی براق بر سینه‌بندی از لاجورد می‌درخشند، از دیوار قصرها و موزه‌ها رنگ‌های زرد و نارنجی و بنفش و فیروزه‌ای به کف خیابان فرو می‌ریزد، فواره‌های بلند در کنار مجسمه‌های عظیم و میان استخرهای بسیار وسیع شور و شادی به آسمان می‌پاشند و هر شب - همزمان - ده‌ها نمایش و باله و اپرا و کنسرت موسیقی در سالن‌های بی‌شمار بزرگ‌ترین پایتخت فرهنگی اروپا برگزار می‌شود. این است توصیف بسیاری از مسافران روسیه از تجربه سفرشان: کسی که به این سرزمین پا می‌گذارد، انگار یک کتاب قصه‌ی کودکانه را باز کرده و وارد صفحات کتاب شده است!

...

...

کی چمدانم را ببندم؟

برای رفتن به روسیه زمانی بهتر از نوروز، بهار و تابستان پیدا نمی‌کنید. در اوج گرمای تیر تا شهریور ماه سن پترزبورگ، دمای این شهر حداکثر به ۲۵ درجه سانتیگراد می‌رسد؛ یعنی یک آب و هوای کاملا معتدل. نسیمی که از سوی دریای بالتیک می‌وزد این هوا را دلپذیرتر هم می‌کند. همچنین اختلاف ساعت مسکو با ایران فقط یک ساعت و نیم و طول پرواز تهران - مسکو ۳ ساعت و نیم است. این یعنی شما دچار جت‌لگ و بی‌خوابی و بدخوابی پس از سفر نمی‌شوید و از اولین ساعت تا آخرین ساعت سفر خود از آن لذت خواهید برد.

بهتر است برنامه سفر خود را تا حداکثر ده روز مانده به تاریخ مورد نظر خود قطعی کنید، چون برای دریافت ویزا ۷ روز کاری زمان لازم است.

...

در روسیه با چه جور آدم‌هایی سر و کار خواهم داشت؟

همه تصورات پیشین خود را از روسیه و مردمانش دور بریزید: روس‌ها مردمی بسیار خونگرم هستند. از داشتن مهمان خوشحال می‌شوند و موقع رفتن به مهمانی برای هم گل، نوشیدنی یا خوراکی می‌برند. به آدم‌های بافرهنگ بسیار احترام می‌گذارند؛ چون خودشان هم پیشینه کهن و ریشه‌داری در فرهنگ و هنر دارند. ادبیات، نمایش، موسیقی، نقاشی و رقص روس‌ها در تاریخ تمام جهان مشهور و کم‌نظیر است و هموطن بودن با نام‌هایی چون تولستوی، داستایوسکی، چخوف، چایکوفسکی و دیگر هنرمندان تکرارنشدنی در تاریخ جهان، از روس‌ها مردمانی فرهیخته و خوش معاشرت ساخته است.

...

...

آیا سفر به روسیه خیلی گران است؟

پاسخ این سوال خیلی آسان است: هرگز! هزینه سفر به روسیه در مقایسه با مقاصد دیگر گردشگری ایرانی‌ها نه تنها گران نیست، بلکه حتی ارزان به حساب می‌آید.

...

 

تورهای علی بابا