تور کرواسی | سایت علی بابا

تور کرواسی

تور کرواسی، آنچه باید بدانید

در گذشته گردشگران زیادی از اروپا به‌خصوص آلمان، کرواسی را به عنوان مقصدی برای سفرهای تابستانی انتخاب می‌کردند؛ اما  کرواسی در سال‌های اخیر نظر بسیاری از گردشگران را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. چرایش را در ادامه می‌گوییم.

آب‌وهوای مطبوع، طبیعت خیره‌کننده، آثار تاریخی مربوط به قرون وسطی، معماری خاص، سواحل زیبا و غذاهای خوش‌طعم دریایی، از تور کرواسی یک بسته‌ی هیجان‌انگیز گردشگری می‌سازد که هر مسافری را شگفت‌زده می‌کند.

زاگرب

زاگرب، پایتخت کرواسی، با خیابان‌های سنگفرش و خانه‌های قدیمی‌اش، نسبت به باقی پایتخت‌های اروپایی بافت صمیمی و خودمانی‌تری دارد. این شهر که بیشتر از هر شهر دیگری در جهان موزه دارد و در هر میدان آن یک موزه قرار دارد، به شهر موزه‌ها معروف شده است. یکی از مکتب‌های بزرگ انیمیشن جهان در این شهر شکل گرفته است که معروفترین تولید آن «پرفسور بالتازار» است.

شهر زاگرب به سه بخش تقسیم می‌شود: بخش بالای آن گورنجی‌گراد است که حدود هزارسال قدمت دارد و خیابان‌های سنگفرش و چراغ‌های گاز، کلیسای تاریخی سنت‌مارک، ساختمان مجلس، کاخ ریاست جمهوری، ‏موزه‌ها و گالری‌های هنری را در خود جا داده است. قلب توریستی شهر دونجی‌گراد است که بخش قرن نوزدهمیِ پایین شهر نیز هست و با فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، تئاترها و پارک‌هایش میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است. نووی زاگرب، ‏بافت جدید شهر است که پس از جنگ جهانی دوم ساخته شده و از لحاظ تاریخی جذابیت گردشگری خاصی ندارد اما زندگی روزمره‌ی مردم امروزی زاگرب در آن جریان دارد.

دوبرونیک

کرواسی فقط به آثار تاریخی خلاصه نمی‌شود و خطوط ساحلی دریای مدیترانه از مهمترین جاذبه‌های این کشورند. شهر ساحلی دوبرونیک که در فهرست میراث یونسکو نیز ثبت شده است، گردشگران را برای سواحل ماسه‌ای سفید، دریای شفاف و زمردین و تفریحات دریایی هیجان‌انگیزی مانند غواصی، موج‌سواری به خود می‌کشاند. همچنین دوبرونیک قدم به قدم پر است از آثار معماری، مجسمه‌‌ها و تندیس‌های زیبا، کلیساها و صومعه‌ها، موزه‌ها و فواره‌های بی‌نظیر اما این همه‌ی ماجرا نیست.

اگر سریال گیم آو ترونز را دیده باشید، حتما مقر پادشاهی وستروس را به خاطر دارید. خوب است بدانید که این شهر نه شهرک سینمایی ساختگی است و نه حاصل فناوری‌های جادویی تصویری کامپیوتری. این قلعه و شهر باستانی زیبا از گذشته‌های دور تا امروز در شهر دوبرونیک کرواسی قرار دارد که بعد از پخش سریال بازی تاج و تخت، سیل گردشگران راهی آن شدند و امروز دیگر شهرتی جهانی پیدا کرده است.

تور علی بابا