تور یونان | سایت علی بابا

تور یونان

تور یونان، آنچه باید بدانید

تور یونان مصداق کامل این مصرع معروف است که می‌گوید: «آنچه خوبان همه دارند، تو یک‌جا داری». یونان مهد دموکراسی و تمدن و فلسفه‌ی غرب است. ریشه‌ی مسابقات المپیک نیز که امروزه میلیون‌ها نفر از مردم دنیا را پای تلویزیون میخکوب می‌کند، به یونان باستان برمی‌گردد.

اما گردشگران فقط برای تماشای آثار تاریخی منحصربه‌فردی مثل آکروپولیس، استادیوم‌ها و معابد یونانی و مجسمه‌های تراش‌خورده‌ی مرمر به یونان سفر نمی‌کنند بلکه در کنار این آثار تاریخی شگفت‌انگیز، خط ساحلی بی‌نظیر و طولانی در کنار دریای مدیترانه، صدها جزیره‌ی زیبا در دریای اژه، آب‌وهوای مطبوع و متعادل، آفتاب درخشان و غذاهای خوش‌طعم مدیترانه‌ای، گردشگران سراسر دنیا به‌خصوص اروپایی‌ها را در فصل تابستان به یونان می‌کشاند.

محله‌ی پلاکا در آتن از آن محله‌های دوستداشتنی و زنده است که با خیابان وکوچه‌های سنگفرش، رستوران‌ها و کافه‌های کنار پیاده‌رو، موسیقی، گالری‌ها و خانه‌های تاریخی‌اش گردشگران را شیفته‌ی خود می‌کند.

جاذبه‌های گردشگری

در آتن از تماشای این آثار تاریخی شگفت‌زده خواهید شد:

  • آکروپولیس: یکی از عجایب هفتگانه‌ی جهان است که مجموعه‌ای از شگفت‌انگیزترین آثار تاریخ باستان را از پنج قرن پیش از میلاد مسیح تا امروز در خود جا داده است.
  • پارتنون: پرستشگاه الهه‌ی آتنا مهمترین بنای به جا مانده از یونان باستان است.
  • آگورا: از پرطرفدارترین دیدنی‌های آتن است که در یونان باستان قلب تپنده‌ی دادوستد و زندگی روزمره‌ی مردم بوده است.
  • معبد المپیک زئوس: بزرگترین معبد یونان باستان است که برای پرستش زئوس (خدای المپیک) بنا شده است.

اگر فکر می‌کنید همه‌چیز در آتن خلاصه می‌شود، سخت در اشتباهید! یونان بیشتر از 1000 جزیره‌ی زیبا دارد. سنتورینی یکی از این جزایر رویایی است. این جزیره با خانه‌های یک‌دست سفیدش که درها و پنجره‌های آبی دارند، مانند مرواریدی در کنار مدیترانه می‌درخشد و از رمانتیک‌ترین جزایر دنیاست. شنا و آفتاب‌گرفتن، غواصی، قایق‌سواری، اسب‌سواری و تماشای غروب آفتاب در دریای مدیترانه از فراز جزیره، از محبوب‌ترین فعالیت‌ها در میان گردشگران سنتورینی‌اند.

تور علی بابا