تور سریلانکا

تور سریلانکا

تور سریلانکا، آنچه باید بدانید

در سریلانکا، زمان برای خوشگذرانی کم می‌آورید! اگر در مقاصد گردشگری دیگر فقط ساحل زیبا و تفریحات آبی انتظار شما را می‌کشد، اما در این کشور علاوه بر دریا و ساحل، دشت‌های سرسبز و مزارع چای، آثار تاریخی و جنگل‌های انبوه استوایی و حتی رفتینگ (قایقرانی در آب‌های خروشان) هم هست. می‌توانید در مزارع پرورش فیل قدم بزنید و سوار آنها شوید. می‌توانید در خیابان‌ها و کوچه‌های شهر زندگی بومی مردم را از نزدیک ببینید و غذاهای محلی پرادویه را امتحان کنید. در عین حال در یکی از مدرن‌ترین شهرهای آسیایی یعنی کلمبو - پایتخت سریلانکا - به رستوران‌های شیک بروید و خرید کنید.

سریلانکا هم مانند ایران چهارفصل است. می‌توانید همزمان در نقطه‌ای از کشور باشید و گرمتان باشد و در نقطه‌ای دیگر گرفتار باران‌های سیل‌آسای سیلانی شوید.

در سریلانکا از یک سو به کوه‌های سرسبز و جنگل‌های انبوه می‌رسید و از سوی دیگر اقیانوس هند و ساحل بی‌نظیر. در این میان هم شهرهای باستانی و دیدنی وجود دارند که تاریخ را در دل خود نگه داشته‌اند. این کشور ۹ اثر تاریخی دارد که در یونسکو ثبت شده‌اند.

هر چه خوبان همه دارند در سریلانکا، این مقصد نوین گردشگری، یک‌جا پیدا می‌شود.


جاذبه‌های گردشگری

از هر مدل جاذبه‌ی گردشگری بخواهید در سریلانکا هست. ساحل‌های بکر و جزیره‌های کوچک و بزرگ که جایگاه شنا و آفتاب گرفتن دارند گرفته، تا کشتزارهای چای که زیبایی‌شان خیره‌کننده است و همچنین گشت‌وگذار در جنگل‌های انبوه سبز سیلان، همه جاذبه‌های طبیعی این کشور هستند.

اما اگر به دیدن آثار باستانی و تاریخی علاقه‌مندید اینجا بهشت دیگری است.   
اگر می‌خواهید به قرون وسطا سفر زمان کنید و ببینید در آن دوران این منطقه چه شکلی بوده است، از «پولونارووا» دیدن کنید. یک شهر باستانی با مجسمه‌های سنگی قرن دوازدهمی و معبد سنگی گال ویهارا (GalVihara) که از سه شمایل عظیم از بودا تشکیل شده است.

معبدهای غاری را در دامبولا ببینید. معبدهایی که در دل صخره‌ها به شکل طبیعی به وجود آمده‌ و برای عبادت مورد استفاده قرار گرفته‌اند. قدمت آنان به قرن نخست میلادی می‌رسد و در آنها ۱۵۷‬ مجسمه بودا و تعدادی از پادشاهان سریلانکا نگهداری می‌شود.

یکی از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری در سریلانکا شهر کندی است. این شهر یکی از دیدنی‌ترین و گران‌ترین شهرهای سریلانکاست. معبد ـ«دالادا ماگی گاوا» در این شهر واقع شده که دندان مقدس منسوب به بودا در آن نگهداری می‌شود؛ برای همین این معبد از قداست خاصی نزد بوداییان سریلانکا و جهان برخوردار است. این معبد در سال ۱۵۹۳‬ میلادی توسط یکی از پادشاهان سریلانکا ساخته شده و طی سال‌‌های بعد نیز بناهای دیگری نیز به آن اضافه شده است. در نزدیکی این معبد موزه‌ای وجود دارد که پیکر مومیایی شده فیلی عظیم الجثه در آن نگهداری می‌شود.
 

 
تجربه‌های هیجان‌انگیز

در سریلانکا برای هر جور حال و هوا و سلیقه‌ای، تفریحاتی هست که بتوانید انجامش دهید و سفرتان را ماندگار کنید. اگر در سفری رمانتیک به سر می‌برید یا حس آرامش می‌خواهید، دیدن غروب خورشید در ساحل منطقه آهونگالا بی‌نظیر است. می‌توانید لحظه‌ای را ببینید که خورشید توسط دریا بلعیده می‌شود و آسمان به‌قدری سرخ می‌شود، که در عمرتان تا به حال ندیده باشید.
در این منطقه می‌توانید از زیستگاه لاک‌پشت‌های دریایی هم دیدن کنید.

برای آن‌که آدرنالین خون‌تان را بالا ببرید، برنامه جت‌اسکی را در برنامه خود بگنجانید. ولی اگر این هم راضی‌تان نمی‌کند، در نزدیکی شهر بنتوتا رودخانه‌ی خروشانی است که می‌توانید در آن رفتینگ کنید. در حالی که شما در قایق هستید، سوسمارها که در ساحل رودخانه زندگی می‌کنند در حال تماشا کردن شما هستند! اما نگران نباشید، همه چیز تحت کنترل بومیان است.

دیدن زندگی حیوانات از نزدیک تجربه‌ای است که در شهرهای دیگر دنیا شاید کمتر بتوانید داشته باشید. اما سریلانکا زیستگاه برخی حیوانات است که شما می‌توانید از نزدیک با آنها تماس داشته باشید، بدون اینکه خطری شما را تهدید کند. فیل‌ها، سوسمارها، میمون‌ها، لاک‌پشت‌های دریایی، پرندگان استوایی و.... از آن دسته حیوانات هستند که مزرعه‌های نگهداری دارند و امکان بازدید از آن‌ها برای توریست‌ها وجود دارد.

 

تور نوروزی سریلانکا

تور سریلانکا